Visa wchodzi na rynek NFT

Tokeny NFT, choć nie tak popularne jak kryptowaluty, stają się częścią aktywów cyfrowych coraz większej ilości osób. Swoją uwagę zwróciły na to największe firmy z branży finansów, w tym Visa. Jeden z najpopularniejszych dostawców kart bankowych poinformował o swoim najnowszym zakupie – CryptoPunk.

NFT zwraca na siebie uwagę

Cyfrowe tokeny są czymś na kształt tradycyjnych przedmiotów o dużej wartości. W przeciwieństwie do Bitcoina i innych walut, NFT to oryginalne i jedyne w swoim rodzaju aktywa, które reprezentują indywidualną wartość. W przyszłości mogą one oczywiście zwiększyć swoją wartość, choć nie muszą – podobnie jak ma to miejsce z fizycznymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

W świat tokenów NFT weszła również Visa, która poinformowała o swoim najnowszym zakupie, jakim jest cyfrowy awatar CryptoPunk. Wydawać by się mogło, że kilkaset pikseli nie może być wcale drogie, prawda? Nic bardziej mylnego! Visa za tą przyjemność zapłaciła 150 tysięcy dolarów.

Czym w zasadzie jest CryptoPunk?

Cyfrowy awatar CryptoPunk to obraz wygenerowany przez algorytmy. Postać najczęściej reprezentowana jest przez ludzi różnych ras i płci, jednak zdarzą się też obcy, małpy czy zombie. Obrazek CryptoPunk nie jest duży, bowiem skonstruowano go na bazie 24×24 piksele. Co ciekawe, każda postać ma własną stronę profilową z szeroko opisanymi atrybutami, a także statusem posiadania.

Tokeny NFT prężnie się rozwijają

Jedną z najgorętszych akcji ostatnich miesięcy w świecie tokenów NFT była sprawa obrazu Banksy’ego, który to został spalony w formie fizycznej i zamieniony na wartość cyfrową. Wymieszanie „prawdziwej” sztuki z NFT było posunięciem całkiem innowacyjnym, jednak opłaciło się – akcja ta zwróciła na siebie oczy całego świata.

Niemniej szumu narobił fakt, że Leo Messi otrzyma część swojej wypłat właśnie w tokenach NFT. Tym razem mowa o tokenach klubu PSG, w którym pracuje. Nie wiadomo jaka ilość dóbr cyfrowych trafiła na konto Argentyńczyka, ani co z nimi zrobi. Na ten moment tokeny Paris Saint-Germain nie przedstawiają szczególnej wartości i można je nabyć samodzielnie za kwotę nieco przekraczającą 100 złotych.

cryptology

Read Previous

Iran znów może „kopać” Bitcoina

Read Next

Kubański Bank Centralny chce zaakceptować kryptowaluty jako oficjalną formę płatności

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *