Kubański Bank Centralny chce zaakceptować kryptowaluty jako oficjalną formę płatności

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, stąd też nic dziwnego, że kraje pomału je wdrażają. Teraz przed tym wielkim krokiem stoi Kuba, czyli mały wyspiarski kraj położony w Ameryce Północnej.

Salwador wzorem dla innych?

Już w tym miesiącu Bitcoin zostanie uznany za oficjalny środek płatniczy w Salwadorze. Kraj ten bardzo prężnie buduje całą kryptowalutową infrastrukturę, na co bacznie spoglądają inne państwa. Kraj dał zarazem pewnego rodzaju sygnał do działania i przetarł szlaki innym.

Kuba wprowadzi kryptowaluty do obiegu?

Co łączy Salwador i Kubę? To, że oba kraje znajdują się w Ameryce Północnej. Wiele osób twierdziło, że to właśnie stamtąd ruszy fala nowych regulacji prawnych i najwidoczniej właśnie się to dzieje. Kubański Bank Centralny poinformował, że ma zamiar wprowadzić odpowiednie środki, po to, by kryptowaluty były uznane za oficjalną formę płatności.

Ma to na celu ułatwić mieszkańcom płatność za towary, a także uatrakcyjnić kraj w oczach inwestorów zza granicy. W obu przypadkach mówimy zatem o sporym rozwoju i zmianie na plus, która będzie miała bardzo dużo korzyści.

Zmiana na plus

Przy pomocy najróżniejszych kryptowalut możemy zapłacić za coraz to więcej rzeczy. Taką formę płatności przyjmują architekci, prywatni lekarze lub nawet handlarze autami. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego miejsca, lecz te będą jedynie przybywać. Na świecie istnieje obecnie wielu inwestorów, którzy chętnie wydaliby swoje Bitcoiny na dom z ogrodem, nowe auto czy inne rzeczy. Dlatego też państwa pokroju Salwadoru oraz Kuby mogą sporo zyskać.

Cały zabieg jest dla nich kosztowny, lecz wiąże się z bardzo małym ryzykiem, jeśli wszystko będzie dobrze zorganizowane, a prawo odpowiednio skonstruowane. Stracić można naprawdę mało, a zyskać bardzo dużo. Nic zatem dziwnego, że te małe kraje chętnie akceptują takie warunki. Czy ktoś jeszcze dołączy do tego szaleństwa? W kuluarach mówi się o kilku małych państwach z Ameryki Północnej, lecz najlepiej będzie poczekać na oficjalne informacje. Te pojawią się zapewne jeszcze w tym roku kalendarzowym.

cryptology

Read Previous

Visa wchodzi na rynek NFT

Read Next

Jedna z gwiazd tenisa zainteresowana dogecoinem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *