82 000 USD opłaty w zamian za transfer 1 USD

Pewien bardzo pechowy użytkownik kryptowalut, zapłacił 82 tysiące dolarów w zamian za transfer 1 dolara. W tym momencie bardzo wiele osób zacznie myśleć jak to się stało i czemu.

Pranie brudnych pieniędzy

To już drugi przypadek w tym miesiącu, kiedy z niewiadomych przyczyn, użytkownicy płacili niesamowicie wysoką cenę za transfer małej gotówki. Pierwszym z nich był inwestor, który zapłacił 47 tysięcy dolarów w zamian za przelanie 194 USD. Może się wydawać, że to po prostu bardzo kosztowny błąd wynikający z pomyłki osoby, która wysyłała pieniądze, bowiem przy transferze 194USD można było zaobserwować pewne cechy transferów ręcznych. To znaczy, że taki przelew był uruchomiony ręcznie, a nie poprzez automat. W takim przypadku mogło dojść do pomyłki nadawcy i z tego powodu powstały tak wysokie koszty. Jednak użytkownicy internetu, mają także inne teorie.

Jak uważa wiele osób z forum Reddit, opłaty transmisyjne mogły być próbą prania brudnych pieniędzy. Tym bardziej jest to niepokojące, że bardzo trudno będzie udowodnić, że był to czyn nielegalny. Jak ocenił jeden z użytkowników:

„Jeśli zaakceptujesz to jako opłatę, jasne jest, za co zapłacono. I właśnie to można obwiniać za „przypadek” zawyżania opłat. Jest prawdopodobne, że ktoś popełnił błąd i zapłacił 83 000 dolarów opłat za transakcję. Nie jest prawdopodobne, aby ktoś zapłacił Ci 83 000 $ bez wyjaśnienia, za co…”

Mógł to być błąd w stylu „fat finger”, czyli po prostu ktoś omyłkowo zrobił błędy podczas przelewanie gotówki no i tak się skończyło. Czasami w takich przypadkach osoby, które otrzymały taką gotówkę zwracały ją do właściciela. Jednak jest na to bardzo mała szansa, że ktoś będzie tak uczciwy i dobroduszny.

cryptology

Read Previous

Wieloryby nadal kupują Bitcoiny mimo wzrostu ceny

Read Next

Bitbay udostępnia wypłatę środków na karty MasterCard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *