XFX z nowymi kartami do kopania kryptowalut

Podczas, gdy niektórzy przygotowują karty, które zdecydowanie nie przydadzą się „górnikom”, inni starają się dopasować właśnie w ich gusta. Tym drugim tokiem idzie XFX, które ujawniło ostatnio konstrukcje oparte o rdzeń AMD NAVI 21. Brak złącz wideo, a także chłodzenie pasywne sprawiają, że ten model GPU nie przyda się graczom w żaden sposób.

Nowy model karty XFX – wygląd, specyfikacja techniczna

Jak już zostało to wspomniane, nowa konstrukcja XFX oparta jest o rdzeń NAVI 21. Wygląd zewnętrzny przypomina AMD Radeon PRO, stosowane w najwyższej serii Maców od Apple. Mamy tutaj zatem do czynienia z prostą jak blat bryłą pozbawioną jakichkolwiek niepotrzebnych załamań czy przetłoczeń – widać, że jest to sprzęt przygotowany z myślą o ciężkiej pracy.

Chłodzenie wykorzystane w tych kartach graficznych jest pasywne, a zatem nie znajdziemy tutaj żadnego wentylatora. Do chłodzenia radiatora używa się przepływu powietrza wytworzonego przez wiatraki zewnętrzne.

Wydajność użytkowa karty nie została podana, a i cena produktu jest znana tylko nielicznym. Możemy jednak być pewni, że GPU AMD od XFX nie będzie tanie.

Sytuacja na rynku kart graficznych nadal nie jest kolorowa

Niemal całe wakacje przebiegły w nadziei, że ceny GPU wreszcie idą ku lepszemu. Niestety ostatnie kilkanaście dni pokazały, że były to nadzieje złudne. Bitcoin ponownie odbił się od dna i sprawił, że jako-tako stabilizujący się rynek znów nawiedziło widmo ogromnych cen. Te oczywiście przyszły, a zatem znów gracze muszą przygotować swój portfel na naprawdę duże wydatki.

Sytuację starają się załagodzić karty LHR od NVIDII, jednak pomimo blokad, ograniczających wydajność „kopania” kryptowalut, nadal znajdują one hurtowych nabywców wśród osób, które zajmują się tworzeniem maszyn do wydobycia Bitcoina i pochodnych. Okazuje się bowiem, że „na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak” i nawet pozornie dobre zabezpieczenia „Zielonych” okazują się nieidealne. Sprawie nie pomagają też liczne doniesienia ze świata, które wskazują na to, że producenci kart graficznych łasząc się na szybki i prosty zysk, sami rozpoczynają współprace z „górnikami”, dostarczając im niezliczone ilości GPU. 

cryptology

Read Previous

Jedna z gwiazd tenisa zainteresowana dogecoinem

Read Next

Łukaszenka zachęca obywateli do wydobycia kryptowalut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *