Przyjęcie kryptowalut w biznesach internetowych

Aktualnie branża e-commerce jest jedną z najbardziej rozwijających się. Sklepy internetowe, portale aukcyjne czy różnego typu e-usługi zdobywają serca konsumentów. Dlaczego tak się dzieje? W badaniach użytkowników zdecydowanie przodują: wygoda, szybkość realizacji oraz konkurencyjne względem fizycznych sklepów ceny. Szczególnie ważne dla wielu są również zróżnicowane formy płatności – BLIK, przelew czy karta kredytowa to jednak nie jedyne opcje uiszczania opłat. Aktualnie sporą popularnością cieszą się również kryptowaluty. Czy mają one szanse zwojować rynek płatności?

Kto może najbardziej skorzystać na wprowadzeniu kryptopłatności?

Bez wątpienia są branże, które mogą sporo zyskać wprowadzając płatności kryptowalutami. Niektóre z nich postawiły już pierwszy krok na świecie, jednak w Polsce nadal trend ten nie został do końca przyjęty. Jednym z biznesowych światów są zakłady bukmacherskie. Te coraz lepiej radzą sobie w sieci, zdobywając naprawdę duże grono użytkowników. Gracze cenią sobie przede wszystkim dostęp w każdym miejscu na Ziemi, a także łatwość zawierania kuponów. Na plus są również różne formy płatności – przelew, BLIK czy karta kredytowa to standard, ale dodanie transakcji kryptograficznych jest naturalnym krokiem w przód. Pozwoli to nie tylko otworzyć się na nowych użytkowników, ale również stworzyć obraz nowoczesnego operatora.

Szansy w przyjęciu płatności kryptowalutami mogą również wypatrywać właściciele sklepów internetowych. Nowo powstałe strony WWW zaczynają od implementacji tego typu uiszczania opłat, jednak „starzy wyjadacze” nadal stronią od pójścia w nowoczesny świat. Inaczej sprawa ma się z markami, które nie wywodzą się z Polski. Największe portale, takie jak Twitch, Rakuten, Amazon czy 4chan bez zająknięcia weszły w świat kryptowalut, dodając taką opcję płatności.

Gdzie można płacić kryptowalutami?

W Polsce na prowadzenie w kwestii oferowanych płatności wysuwają się dwie branże – usługi oraz  hazard online. Do pierwszej grupy należy oczywiście jeden z dostawców jedzenia. Od dłuższego czasu portal oferuje płatność kryptowalutami za jedzenie, które dowożone jest przez pracowników zewnętrznej aplikacji. Wygodne, bezpieczne oraz szybkie płatności zaskarbiły sobie serca użytkowników, którzy swoje wirtualne portfele napełnione mają kryptograficznymi walutami.

Kasyno online automaty również odniosły pewne benefity związane z integracją płatności kryptograficznych. Przede wszystkim, tego typu doładowywanie portfela na portalu jest bezpieczne i anonimowe. Nikt niepożądany nie będzie wiedział o tym, na co wydajemy pieniądze i co się z nimi dzieje.

Zaimplementowanie kryptowalut jako płatności nie jest łatwe

Można narzekać na to, że wiele portali nadal nie oferuje płatności kryptowalutami, choć ostatnimi czasy są one nad wyraz popularne. Trzeba mieć jednak w głowie to, że nie jest to łatwa sprawa. Integracja płatności musi odbyć się z zachowaniem bezpieczeństwa, najlepiej przez wyspecjalizowanego informatyka. Można oczywiście skorzystać z gotowych rozwiązań, które dostępne są za niewielkie pieniądze, jednak nie zawsze będą one w pełni dopasowane do danego e-sklepu.

To, co cechuje kryptowaluty, czyli wysoka anonimowość jest jednocześnie błogosławieństwem oraz przekleństwem – w przypadku niepowodzenia transakcji, błędu, bądź innego zdarzenia, na które niekoniecznie mamy wpływ, praktycznie niemożliwe jest ustalenie, tudzież znalezienie danej osoby. Jeśli błąd miał miejsce przy zakupie taniej rzeczy – nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdy ze sklepowej półki zniknie towar za kilka tysięcy, a po kliencie i pieniądzach nie ma najmniejszego śladu.

Aktualnie kryptowaluty nie są też objęte ścisłymi, ujednoliconymi prawami. Paragrafy dopiero się kształtują, rządzący kształcą. Pojedyncze kroki w tym temacie stawiają już jednak zaawansowane gospodarczo kraje, takie jak Niemcy. U zachodnich sąsiadów możliwe jest już na przykład zawarcie lokaty, opierającej swoje działanie na bitcoinie.

cryptology

Read Previous

Czarne chmury nad Binance. Czy największa giełda kryptowalut dopuściła się prania pieniędzy i oszustw podatkowych?

Read Next

Bitcoiny za darmo dla każdego? Takie rzeczy tylko w Salwadorze!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *