Paypal kupuje startup Curv

Paypal czyli firma, której współzałożycielem jest znany na całym świecie Elon Musk już od jakiegoś czasu wykonuje drobne kroki w kierunku świata kryptowalut. Ostatnio jednak doszło do naprawdę dużego posunięcia, jakim była wieść o chęci zakupu startupu, specjalizującego się w przechowywaniu i zabezpieczaniu kryptowalut.

Paypal x Curv – czy taka kooperacja dojdzie do skutku?

Włodarze Paypala toczą zaawansowane już rozmowy z szefami Curv. Jak donoszą plotki, kwota transakcji miałaby opiewać na około pół miliarda dolarów! Przez długi czas wszystkie informacje dotyczące tego ruchu biznesowego były starannie owiane tajemnicą, jednak gdy na światło dzienne wyszła kwota transakcji, prawdopodobnie kontrakt pomiędzy Paypal a Curv zostanie podpisany.

Kim są obie strony transakcji?

Firmy Paypal na pewno nie trzeba przedstawiać nikomu. Dostawca usług finansowych, mocno kojarzony z osobą Elona Muska to jeden z liderów rynku. Głównym zadaniem aplikacji i portalu jest wykonywanie przelewów międzynarodowych i krajowych w prosty sposób (jedynym potrzebnym parametrem jest adres e-mail odbiorcy!), obsługa płatności firm oraz funkcjonowanie jako wirtualny portfel użytkownika.

Curv to natomiast przedstawiciel startupów z branży kryptowalut. Firma opracowała technologię szyfrowania zabezpieczającą zasoby cyfrowe oraz zarządzanie nimi w dowolnym blockchainie. Platforma umożliwia także generowanie kluczy prywatnych w różnych punktach jednocześnie, dystrybuując je między chmurą a klientem. Dodatkowo, Curv zabezpiecza połączenie, eliminując wystąpienie pojedynczych punktów awarii.

Opłacalność zakupu

Biorąc pod uwagę świadczone przez Curv usługi oraz to, że Paypal stara się coraz aktywniej uczestniczyć w kryptowalutowym ekosystemie, zakup startupu wydaje się być całkiem rozsądnym posunięciem. Dodanie do platformy nowych usług oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa pozytywnie wpłynęłoby na prestiż firmy Muska. Na przestrzeni dłuższego okresu, można by nawet pokusić się o stworzenie natywnego rozwiązania do magazynowania kryptowalut, co na pewno długoterminowo obniżyłoby koszty i zoptymalizowało zyski przedsiębiorstwa.

Patrząc od strony włodarzy Curv również jest to naprawdę dobry biznes. Jak sami mówili, zespół deweloperski platformy liczył na sprzedaż produktu za maksymalnie 300 milionów dolarów. Jasno zatem widać, że oferta Paypal może być dla nich zaskoczeniem i pozytywnym bodźcem do dalszego działania.

Paypal a kryptowaluty

Zainteresowani tematem łatwo zauważą, że Paypal coraz bardziej interesuje się technologią wirtualnych walut. Wpływ na to ma na pewno zwiększenie przejrzystości przepisów oraz wzrost cen większości aktywów cyfrowych.

Dan Schulman, dyrektor generalny Paypal zauważa, że kryptowaluty staną się nierozłącznym elementem życia, a rządy każdego z krajów powinny niezwłocznie stanąć twarzą w twarz z wyzwaniem i ujednolicić zapisy dotyczące cyfrowej waluty:

„Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, co pociąga za sobą wyraźne korzyści pod względem integracji finansowej i dostępu; wydajność, szybkość i odporność systemu płatności oraz zdolność rządów do szybkiego wypłacania środków obywatelom”.

cryptology

Read Previous

Wady i zalety wykonywania transakcji używając Bitcoina

Read Next

Blokada kryptowalut podsyca nieufność Nigeryjczyków wobec rządu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *