Wady i zalety wykonywania transakcji używając Bitcoina

Wraz z wzrostem ceny Bitcoina rośnie także zainteresowanie. Dużo osób jednak nie rozumie na czym polegają transakcje przy jego użyciu. Dziś wam wszystko wytłumaczę.

Zalety wykonywania transakcji w sieci Bitcoin

Anonimowość

Transakcje Bitcoin pozwalają użytkownikom na zachowanie pełnej anonimowości, jedyne co widzi sieć to nasz klucz. Pozwala to na odłączenie naszych danych osobowych od przelewów. Oczywiście wyśledzenie osoby stojącej za przesyłanymi środkami nie jest niemożliwe, jednak nie jest to proste zadanie. W celu ukrycia naszej tożsamości powstało wiele narzędzi, które nam w tym pomogą.

Brak opłat bankowych

Posiadacze wirtualnych portfeli nie muszą płacić żadnych opłat za przechowywane tam kryptowaluty, bez względu na czas czy ich ilość, w przeciwieństwie do banków, które często potrącają środki za użytkowanie konta.

Szybkie i tanie transakcje międzynarodowe

Z takiego powodu, że sieć blockchain jest zdecentralizowana, żadna instytucja ani osoba nie ma na nią wpływu. Wpływa to na koszt opłat transakcyjnych, a także ich szybkość. Przelew w np. Bitcoinach jest o wiele tańszy i szybszy niż poprzez bank. Ostatnio jeden z wielorybów(osób posiadających powyżej 1000 monet), wykonał przelew wartości 40 milionów, za który zapłacił 10 dolarów.

Bezpieczeństwo

Wszystkie środki w sieci BTC chronione są przez bardzo złożone systemy kryptograficzne. Dodatkowo przed dodaniem transakcji do łańcucha bloków, jej poprawność jest weryfikowana przez górników. Proces ten uniemożliwia przejęcie jakichkolwiek środków. Blockchain jest więc również jednym z najbezpieczniejszych systemów.

Wady wykonywania transakcji w sieci Bitcoin

Możliwość opóźnienia przelewu środków

Chociaż przelewy BTC należą do jednych z najszybszych, nie są one w 100% niezawodne. Tak jak wspomniano wcześniej, zdarza się, szczególnie podczas dużej ilości transakcji w sieci, że ulegają one opóźnieniom.

Ciągłe wahania cen

Sieć blockchain przynosi wiele korzyści, jednak Bitcoin ulega nieustannym wahaniom na giełdach, co może zniechęcać do transakcji kryptowalutami. W czasie wykonywania przelewu środki mogą zupełnie zmienić swoją wartość. W sieci blockchain nieustannie wprowadzane są nowe rozwiązania, jednak zmienność cen, to wciąż problematyczne zagadnienie.

cryptology

Read Previous

Rekordowa liczba nowych adresów Bitcoin

Read Next

Paypal kupuje startup Curv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *