Bitcoin drożeje tak samo jak akcje firm miningowych

Wraz z wzrostem ceny Bitcoina, zwiększają się także wyceny firm zajmujących się w różnym stopniu miningiem lub oprogramowanie wspierającym kopanie. Dla przykładu Riot Blockchain z siedzibą w Kolorado odnotowało ostatnio wzrost o 22 procent, a firma Marathon Patent Group, zajmująca się kopaniem kryptowalut wzrosła o 12 procent.

Zarówno Riot, jak i Marathon ogłosiły w zeszłym tygodniu, że modernizują swój sprzęt górniczy. Efekt? Skok ich wycen. Hossa na ich akcjach to jednak nie wszystko. Akcje spółki wydobywczej Canaan Creative również wzrosły o prawie 10 proc.

Prawdopodobny wzrost wartości akcji jest spowodowany fenomenalnym wzrostem bitcoina. Dziś 1 BTC kosztuje już ponad 28 500 USD.

Torkel Rogstad, programista w firmie Arcane zajmującej się badaniami kryptograficznymi, powiedział portalowi Decrypt, że zyski na kryptowalutach mogą być „ogromne”, a także, że wzrosty cen akcji firm zajmujących się wydobyciem jak i produkcją koparek są spowodowane tym, co się dzieje na rynku BTC.

„Gdybym musiał wskazać na jedną rzecz, prawdopodobnie jest to brak publicznych możliwości inwestycyjnych dających ekspozycję na bitcoina”

Powiedział, tłumacząc to, co dzieje się na rynku firm z rynku kryptowalut.

Osobiście mogę inwestować w cokolwiek zechcę, ale jeśli inwestujesz w portfel emerytalny, to ten może być inwestowany tylko w akcje. To samo dotyczy funduszy, zazwyczaj mają bardzo surowe zasady dotyczące tego, w co mogą inwestować – tzw. mandat inwestycyjny”

Do inwestycji w bitcoina zachęca jego wzrost. W ciągu tygodnia wzrósł o ponad 20%, osiągając cenę ponad 28 500 USD. Podobny wzrost zaliczył Etherium, w ciągu tygodnia 20% z największym wzrostem 5% w ciągu doby.

cryptology

Read Previous

Bitbay udostępnia wypłatę środków na karty MasterCard

Read Next

Rekordowa liczba nowych adresów Bitcoin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *