Riot Blockchain planuje zakup 15 000 Antmainerów

Riot Blockchain, firma notowana na Nasdaq, zajmująca się kopaniem kryptowalut, ogłosiła niedawno podpisanie umowy z chińskim gigantem górniczym Bitmain. Umowa, a dokładniej umowa kupna potwierdza kupno 15 000 maszyn przez firmę Riot. Ogłosiła, że ten zakup zwiększy ich hash rate o 65%.

Zakupili 3000 Antminerów S19 Pro i 12000 Antminerów S19j Pro. Ich łączny koszt wyniósł 35 milionów dolarów. Jak zapowiedział Riot Blockchain, planują wprowadzić koparki do użytku w okresie od maja 2021 roku do października 2021 roku. Jest to jeden z największych zakupów tego typu.

Wraz z nowo zakupionymi koparkami, flota firmy Riot będzie szacowała ponad 37 tysięcy koparek. W tym większość pochodzi od Bitmain. Po wprowadzeniu dodatkowych 15 tysięcy zakupionych koparek, hash rate wzrośnie z 2,3 EH/s do 3,8 EH/s. Oznacza to niesamowicie wysoki wzrost zysków. Szokujące jest zużycie energii przez te maszyny. Wynosi one aż 120 megawatów.

Dyrektor Generalny firmy Riot Blockchain, stwierdził, że wzrost urządzeń jest najważniejszy, jeśli planujemy osiągnąć sukces i zysk, powiedział także:

 „Zwiększenie hash rate firmy i działanie na podstawie opłacalnej polityki kosztowej jest bardzo ważne. Ważne szczególnie w okresach, gdy cena spot bitcoina znacznie wzrosła.”

Bitmain współpracuje już z firmą Riot Blockchain od bardzo długiego czasu. Mają razem podpisaną umowę partnerską, dzięki czemu Riot może dostać koparki w niższej bardziej przystępnej cenie. W październiku 2020 roku firmy podpisały umowę na dostarczenie 2500 Antminerów S19 Pro. Były to kolejne kontrakty poza zamówieniami z poprzedniej partii 5100 sztuk i kolejnej na 8000 urządzeń z września.

Bitmain to jeden z największych na świecie dostawców sprzętu do wydobywania kryptowalut. Próbują zawojować cały świat, w tym roku ogłosili, że firma Core Scientific stanie się pierwszym centrum naprawczym w Ameryce Północnej.

cryptology

Read Previous

Pierwszy fizyczny bank skoncentrowany na kryptowalutach

Read Next

Pierwsze skutki wycieku danych z firmy Ledger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *