Pierwszy fizyczny bank skoncentrowany na kryptowalutach

W ciągu ostatnich dni roku 2020 otworzono pierwszy na świecie bank, który koncentruje się na obrocie kryptowalutami. Przełomu tego dokonano w Indiach, gdzie otworzono placówkę pod nazwą Unicas. Firma ta ma już nawet w tym momencie bardzo bogatą ofertą, która pozwala połączyć tradycyjną bankowość ze światem cyfrowym.

Placówkę tą otwarto w Jaipur na terenie Indii. Powstała ona dzięki współpracy dwóch innych firm. Firmy Cashaa – zajmującej się prowadzeniem platformy bankowości internetowej, a także banku United Multistate co-op.

Instytucja planuje świadczyć usługi bankowe z uwzględnieniem wirtualnych walut, a także tych fiducjarnych. W liście oferowanych usług znalazło się prowadzenie konta, wymiana kryptowalut, a także możliwość wzięcia pożyczki. Pozwala to na prowadzenie jednego konta bankowego, na którym można operować zarówno zwyczajnymi pieniędzmi, jak i kryptowalutami. Jak sami się chwalą, pozwolą na płatności w kryptowalutach, a także na przelewy w nich. Największym plusem jest to, że jeśli na swoim koncie nie będziemy posiadali nic więcej niż wirtualną walutę, to przy próbie płatności np. w sklepie, bank przetransferuje kryptowalutę na zwyczajną gotówkę po najlepszym kursie.

Kumar Gaurav – CEO i założyciel Cashaa podkreślił, że:

„Oprócz bankowości Unicas zapewni również informacje i wskazówki dotyczące poziomu wygody oraz bezpieczeństwa, jakie oferuje technologia blockchain.”

W 2020 roku Sąd Najwyższy Indii zniósł zakaz współpracy banków z giełdami kryptowalutowymi. Mimo takiej decyzji, Ministerstwo Finansów tego kraju chciało zdelegalizować wirtualne aktywa. Organ ten sprzeciwiał się uwolnieniu przemysłu kryptograficznego od restryktywnych zasad, z tego też względu w czerwcu przekazał notatkę w tej sprawie na konsultacje międzyresortowe. Jak widać rząd nie chce z jakiegoś powodu rozwoju kryptowalut poza ich restrykcjami.

cryptology

Read Previous

Ogromna luka cenowa na kontraktach terminowych BTC

Read Next

Riot Blockchain planuje zakup 15 000 Antmainerów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *