Leo Messi otrzyma wypłatę za pracę w… aktywach cyfrowych

Jakiekolwiek przenosiny jednego z najpopularniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej były nie do wyobrażenia. Niestety, taki moment nadszedł, bowiem kataloński klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. PSG wykorzystując sytuację sprowadziło Messiego do siebie, a ten otrzyma za swoją pracę niemałe wynagrodzenie. Co ciekawe, nie będzie ono tylko i wyłącznie przelewem bankowym.

Wypłata Messiego w PSG – nie jest mała, ale też nie imponuje

Leo Messi w FC Barcelonie miał jak w raju. Niemal wszystko układane było pod niego, a jako jedna z największych gwiazd klubu miał naprawdę sporo do powiedzenia. Niestety sielanka się zakończyła i przyszedł czas na inne wyzwania. Te zaoferowało francuskie PSG i ściągnęło do siebie Argentyńczyka. Messi w nowym klubie otrzyma około 35 milionów euro za sezon, co wydawać się może naprawdę ogromną sumą. Dla samego piłkarza raczej nie jest to specjalnie imponująca kwota, bowiem w FC Barcelonie otrzymywał kwoty znacznie większe.

Co ciekawe, wypłata Argentyńczyka nie będzie w pełni wypłacana tradycyjnymi metodami. Do głosu dochodzą tutaj tokeny klubowe. Są to coraz popularniejsze aktywa cyfrowe, oparte oczywiście o NFT. Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze, a swoimi tokenami pochwalić się może nie tylko klub z Paryża, ale też między innymi Manchester United, Juventus Turyn czy… Legia Warszawa!

Jak działają tokeny klubów piłkarskich?

Tokeny NFT są czymś na wzór tradycyjnych przedmiotów i nie należy ich postrzegać w świetle kryptowalut. Można powiedzieć, że klubowe tokeny to coś na wzór kart kolekcjonerskich, które są jednak znacząco droższe od kawałka kartonika. Posiadacze NFT danego klubu piłkarskiego mają nierzadko dostęp do ekskluzywnych zawartości – lepszych miejsc na stadionie, limitowanych gadżetów czy specjalnych wydarzeń. Czasem też za pośrednictwem tokenów można decydować o sprawach klubów, które bezpośrednio związane są ze sferą kibicowania.

Czy Leo Messi zarobi na NFT?

Na ten moment trudno stwierdzić ile tokenów otrzymał Leo Messi. Aktualnie Paris Saint-Germain posiada w obiegu około trzech milionów sztuk z możliwością rozszerzenia nawet do 20 milionów. Oczywistym jest, że NFT można sprzedawać lub zamieniać, więc Argentyńczyk w każdym momencie może się ich pozbyć. Czy na ten moment jest to opłacalne? Teraz tokeny NFT paryskiego klubu kosztują niemal 130 złotych za sztukę. Ich cena waha się jednak z każdą pozytywną i negatywną informacją, która uderza w klub.

cryptology

Read Previous

Chiny wymierzają kolejny cios kryptowalutom

Read Next

Kryptowaluty ostoją dla Afgańczyków i zmorą dla Talibów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *