Simplex połączył siły z Visa w celu wydawania kryptograficznych kart płatniczych

Simplex, czyli dostawca i twórca bramki płatności FIAT do kryptowalut, nawiązał współpracę z VISA. Dzięki tej współpracy umożliwił wydawanie kart debetowych, którymi można płacić za pomocą kryptowalut.

Kto może dostać taką kartę?

W związku z umową jaką podpisali Simplex i Visa. Firmy partnerskie Simplex, mogą teraz oferować swoim klientom kryto-karty. Umożliwiają one wykorzystanie kryptowalut w codziennych transakcjach detalicznych. Współpracę tą między Visą i bramką płatności ogłosili oni na swoich Tweeterach firmowych. Rzecznik Simplex wyjaśnił, że to partnerstwo to głównie bodziec dla pobudzenia współpracy biznesowej firmy z swoimi sojusznikami, a także zachęcenie innych firm do podpisywania umów z Simplex.

„Główne członkostwo umożliwia nam wprowadzenie go do naszej sieci partnerskiej, zasadniczo dając każdemu partnerowi Simplex możliwość zaoferowania karty kryptograficznej lub karty fiat Visa”.

Założyciel i dyrektor generalny SImplex – Nimroda Lehavi. Uważa ,że współpraca i partnerstwo z Visa jest bardzo ważnym krokiem w stronę osiągnięcia głównego celu firmy, czyli zwiększenia dostępności walut cyfrowych dla mniej technicznych użytkowników, a także łatwiejszego użycia ich w świecie realnym. W październiku Simplex dodał także do swojej platformy możliwość wypłaty Tether-to-euro.

Kryptowalutowe karty debetowe pozostają ważnym elementem umożliwiającym „wygodę podobną do fiducjarnej” przy wydawaniu kryptowalut w Internecie lub w sklepach fizycznych. Rzeczywiście, zwiększone wykorzystanie walut cyfrowych do mikrotransakcji pozostaje jednym z punktów odniesienia dla adapocji przyjęcia kryptowalut.

W 2020 roku wiele firm kryptograficznych zaczęło wypuszczać karty debetowe, które pozwalają użytkownikom wydawać kryptowaluty. Binance Visa niedawno ogłosił wysyłanie kart do europejskich klientów. Wcześniej w tym samym miesiącu pożyczkodawca kryptowalut BlockFi ogłosił własny program kartowy.

cryptology

Read Next

Zniszczył klimatyzację w budynku kopiąc kryptowaluty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *